פסוריאזיס

פסוריאזיס – מחלת עור כרונית שרבים חולים בה. עם זאת, מפתיע לגלות שרוב התופעות הידועות הן תופעות קלות למדי.

פסוריאזיס מוכרת לרבים בתור הופעה של עור אדום על פני חלקים מסוימים, שכיחים יותר או שכיחים פחות, על פני גוף האדם, ביניהם הברכיים, המרפקים ועור הקרקפת.

עם זאת, ישנם אחדים אשר סובלים, בנוסף לתופעה הנ"ל, גם מתופעות אחרות – תופעות נלוות כגון דלקות פרקים או השפעה על הציפורניים.

פסוריאזיס – הגורמים למחלה

הגורמים למחלת פסוריאזיס היא מחלה כרונית אינה מדבקת, אשר עשויה להתפרץ בעקבות מקרים רבים. בין המקרים ניתן למנות מתחים ולחצים, התפרצויות לאחר מחלה או אחרי נטילת תרופות מסוימות. בנוסף לנ"ל, פסוריאזיס עשוי להתפרץ גם בעקבות מכה, שריטה או מכת שמש באזורים המיועדים אשר בהם ידוע שהמחלה מתפרצת.

פסוריאזיס – הטיפולים

יש מגוון רחב של טיפולים אשר מוצעים לציבור הרחב כדי להתנהל עם פסוריאזיס. בין הטיפולים ישנם טיפולים מערביים אשר כוללים פוטותרפיה, שימוש במשחות שונות וסטרואידים ועד לרפואה אלטרנטיבית אשר כוללת שימוש בדיקור, הומאופתיה ועוד מגוון שיטות טיפול אי אילו ואחרות.

כאשר באים לבחור טיפול עבור פסוריאזיס צריך להתחשב בכל האלמנטים הקשורים בנושא – האם לטיפול יש תופעות לוואי? מה סיכויי ההצלחה של הטיפול? האם מדובר על טיפול שנצטרך לעשות כל פעם שתתפרץ המחלה, או שיש טיפול מונע שיכול לעזור לנו?

פסוריאזיס היא, כאמור, מחלה כרונית, לכן ישנה חשיבות עבור טיפול מונע כדי למנוע את התפרצות המחלה. בין אם מדובר על טיפולים להפחתת לחצים או ביקור תכוף במרפאת דיקור, שימוש ברפואה מונעת עשוי למנוע מאיתנו הרבה גירודים והרבה טרדות, בנוסף לעזרה בטיפול הבריאותי הכולל.

פסוריאזיס – אז למי לפנות?

ישנן הרבה קליניקות אשר מתמחות או נותנות טיפול בבעיות עור, ביניהן פסוריאזיס. בין אם מדובר על קליניקה שמטפלת בשיטות קונבנציונליות או קליניקה שנותנת טיפולים אלטרנטיביים, חשוב לוודא שלמקום יש ידע וניסיון בנושא, ויכולים לעזור לנו לפתור את הבעיה כמו גם לעזור לנו למנוע ממחלת פסוריאזיס להתפרץ.

2 תגובות בנושא “פסוריאזיס”

 1. אם את רוצה לעשות החלקה קארטין כדי לשקם את השיער ושיראה
  תמיד במיטבו, בואי אל מספרת יאיר ורות & חנן קמיר שיודעים
  איך להתאים את הטיפול האיכותי ביותר לשיער שלך כדי שתהני
  משיער בריא ויפה יותר. כדי לדעת יותר על החלקת קארטין כנסי לקישור.

 2. בוקר טוב לכולם, אני רוצה להמליץ בחום על ד"ר אלון זיידמן.
  הוא מומחה לתחום אורתודנטיה למבוגרים במרכז ושימח להעניק
  לכם את השירות הרפואי המקצועי ביותר בכדי שתוכלו להנות מחיוך
  בריא וגם תקבלו במחיר משתלם מאוד עבור האוכלוסייה המבוגרת!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.